Sort by
  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★½

  • Count Me In

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

  • Nomadland

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • The Photograph

    ★½

  • The Father

    ★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Scheme Birds

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★½

  • Widows

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • Behind the Curve

    ★★★★

  • Diane

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★½