• Mass of the Ages: A Perfect Storm

  • Mass of the Ages: Discover the Traditional Latin Mass

  • Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

  • Man of God

  • American Insurrection

  • Childhood 2.0

  • Frontline: United States of Conspiracy

  • Plastic Wars

  • Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

  • The Social Dilemma

  • Garabandal, Unstoppable Waterfall

  • After the Raid

  • Flannery

  • Joker

  • Loqueesha

  • A Hidden Life

  • Roe v. Wade

  • God

  • On the President's Orders

  • Unplanned

    ★★½

  • Patterns of Evidence: The Moses Controversy

    ★★★★

  • One Child Nation

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Hail Satan?

    ★½

  • Memory: The Origins of Alien

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Elder Joseph the Hesychast

  • The Mule

    ★★½

  • Frontline: Documenting Hate - New American Nazis

  • Drugs as Weapons Against Us: The CIA War on Musicians and Activists

    ★★½

  • Women with Gunpowder Earrings

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Inside Lehman Brothers

  • Dragged Across Concrete

    ★½

  • Roma

    ★½

  • Little Italy

    ½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Bao

    ½

  • Desert Foreigners

  • Digital Disconnect

    ★★½

  • Paterno

    ★★★

  • Golden Dawn Girls

    ★★½

  • Kananga

    ★★★½

  • Paul, Apostle of Christ

    ★★★

  • Combat Obscura

    ★★★½

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★

  • 7 Days in Entebbe

    ★★½

  • Samson

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★½

  • Videostore

    ★★★

  • Waco: Madman or Messiah

    ★★½

  • Waco

    ★★★★½

  • Left Behind and the Translation of God

    ½

  • THE WAY OF THE WARRIOR

  • Dating Game Killer

    ★★

  • Graven Image

    ★★½

  • Of Fathers and Sons

    ★★★★

  • Dreaming of a Jewish Christmas

    ★★½

  • The Lost Wife of Robert Durst

    ★★

  • ★★★

  • Coco

    ★★★

  • Faces Among Icons

    ★★★

  • Losing Our Religion

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • A Night at the Garden

  • Apostasy

    ★★★

  • Youth

    ★★★