Sort by

Josefine has logged 20 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
What Will People Say

What Will People Say

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry