• Black Friday

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • History of the Occult

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ½

  • Richard Jewell

    ★★★★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Avengers: Endgame

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • The Mule

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Never Look Away

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • Death Wish

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★