• Nope

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Hunting in Packs

  • A History of the World According to Getty Images

  • Freedom from Everything

  • All of Our Heartbeats Are Connected Through Exploding Stars

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★½

  • Crows Are White

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★½

  • One Road to Quartzsite

  • No Simple Way Home

  • Kimi

    ★★★

  • I Didn't See You There

  • Dual

    ★★½

  • Riotsville, USA

    ★★★★½

  • Fire of Love

  • Myanmar Diaries

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • Objects

    ★★★★

  • A Decent Home

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Finch

    ★★½

  • Krimes

    ★★★½

  • Pharma Bro

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Benediction

    ★★★★½

  • Nuisance Bear

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Three Minutes: A Lengthening

    ★★½

  • But Why?

  • The Balcony Movie

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Medusa

    ★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • The Story of Looking

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★