Sort by

Joel has logged 140 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Solo

Solo

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
08
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sprout Wings and Fly

Sprout Wings and Fly

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The God of Cookery

The God of Cookery

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Old Enough

Old Enough

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Hour with You

One Hour with You

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wish You Were Here

Wish You Were Here

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Ramekins: Ramekin II

Ramekins: Ramekin II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beethoven's 3rd

Beethoven's 3rd

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Beethoven's 2nd

Beethoven's 2nd

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Out-of-Towners

The Out-of-Towners

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Not Now

Not Now

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watch Me As I Go

Watch Me As I Go

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Giant Spider Invasion

The Giant Spider Invasion

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stalag 17

Stalag 17

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hand

The Hand

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
2046

2046

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slacker

Slacker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry