• The Green Knight

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

  • The Good, The Bart, and The Loki

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Aquarium of the Dead

    ½

  • F9

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • The Little Things

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Jiu Jitsu

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Bloody Hell

    ★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Slaxx

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Pale Door

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Relic

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Jesus Rolls

    ½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • The Kitchen

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ½

  • Porno

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Anna

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★