Joe has logged 263 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Just Visiting

Just Visiting

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Project X

Project X

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Stand In

The Stand In

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trotsky

The Trotsky

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spinster

Spinster

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry