Joe has logged 30 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Search Party

Search Party

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry