RSS feed for Joel

Joel has logged 16 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
½
Edit this entry  
28
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
Read the review Edit this entry