RSS feed for Joel
  • Blank Check

    ★★

  • Beethoven's 2nd

    ★★

  • Mrs. Doubtfire

    ★★★★

  • The Three Musketeers

    ★★

  • Cool Runnings

    ★★★

  • The Wrong Trousers

    ★★★★★

  • The Secret Garden

    ★★★

  • Robin Hood: Men in Tights

    ★★

  • Sleepless in Seattle

    ★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★

  • Ocean Waves

    ★★★★

  • The Sandlot

    ★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★★

  • The Visitors

    ★★★

  • The Buttercream Gang in Secret Of Treasure Mountain

  • Only Fools and Horses - Mother Nature's Son

    ★★★★

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Of Mice and Men

    ★★★★

  • Orlando

    ★★★★

  • Porco Rosso

    ★★★★

  • The Secret of the Unicorn

    ★★★★

  • Sister Act

    ★★★

  • Beethoven

    ★★

  • Lessons of Darkness

    ★★★

  • Wayne's World

    ★★★★

  • The Buttercream Gang

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Fried Green Tomatoes

    ★★

  • Only Fools and Horses - Miami Twice

    ★★★

  • Hook

    ★★★

  • Star Trek VI: The Undiscovered Country

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Point Break

    ★★★★

  • Robin Hood: Prince of Thieves

    ★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★

  • What About Bob?

    ★★★★

  • Bedhead

    ★★★

  • Edward Scissorhands

    ★★★★

  • Misery

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★

  • The Hairdresser's Husband

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★★

  • The Hunt for Red October

    ★★★

  • Only Fools and Horses - The Jolly Boys Outing

    ★★★★

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★★

  • Back to the Future Part II

    ★★★★

  • Steel Magnolias

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • A Grand Day Out

    ★★★★★

  • Knick Knack

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★

  • Creature Comforts

    ★★★★

  • The Karate Kid Part III

    ★★★

  • Honey, I Shrunk the Kids

    ★★★

  • Star Trek V: The Final Frontier

    ★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★

  • See No Evil, Hear No Evil

    ★★★

  • Arena

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★

  • War Story

    ★★★

  • Rain Man

    ★★★★★

  • Mississippi Burning

    ★★★

  • They Live

    ★★

  • Scrooged

    ★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • Tin Toy

    ★★★

  • Akira

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★