Sort by

Joel has logged 31 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry