Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★½

  • NYAD

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★

  • Air

    ★★★★★

  • You People

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Ben Stokes: Phoenix from the Ashes

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Conversations with Friends

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Spirit Untamed

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • The F**k-It List

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★★★

  • The Great Beauty

    ★★★★

  • The Kings of Summer

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★

  • Girl, Interrupted

    ★★½

  • Titanic

    ★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★½