• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

  • Downhill

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Like a Boss

    ½

  • Dolittle

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Last Christmas

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix