• Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • In Retrospect

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★★

  • Long Toast

  • A Recipe for Seduction

    ★★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★

  • Here Are the Young Men

  • Hamilton

    ★★★

  • 8:46

  • Becky

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Four Kids and It

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • A Christmas Carol

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½