• Eternals

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Happily

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Jiu Jitsu

    ★★

  • Canvas

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • Black Box

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Air Conditioner

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Ben, frankly.

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½