Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Santa Camp

Santa Camp

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

2021
×
Edit this entry  
19
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

1972
×
Edit this entry  
17
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The New Centurions

The New Centurions

1972
×
Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
Edit this entry  
12
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
Edit this entry  
12
Joe

Joe

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Point Blank

Point Blank

1967
×
Edit this entry  
10
Something Wild

Something Wild

1986
×
Edit this entry  
10
The Outfit

The Outfit

1973
×
Edit this entry  
09
State of Grace

State of Grace

1990
×
Edit this entry  
08
Roadgames

Roadgames

1981
×
Edit this entry  
07
'Twas the Fight Before Christmas

'Twas the Fight Before Christmas

2021
×
Edit this entry  
07
The Automat

The Automat

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mom and Dad Save the World

Mom and Dad Save the World

1992
×
Edit this entry  
05
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
Edit this entry  
05
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
Edit this entry  
05
Running Scared

Running Scared

1986
×
Edit this entry  
02
God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
True Crime

True Crime

1999
×
Edit this entry  
31
Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

Bud Abbott and Lou Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
Edit this entry  
29
Demons

Demons

1985
×
Edit this entry  
29
White Zombie

White Zombie

1932
×
Edit this entry  
28
Ghostland

Ghostland

2018
×
Edit this entry  
27
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
Edit this entry  
27
His House

His House

2020
×
Edit this entry  
26
Body Bags

Body Bags

1993
×
Edit this entry  
26
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
23
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
Edit this entry  
22
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
Edit this entry  
22
Mark of the Vampire

Mark of the Vampire

1935
×
Edit this entry  
22
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
Edit this entry  
22
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
Edit this entry  
21
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
Edit this entry  
20
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
Edit this entry  
20
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1931
×
Edit this entry  
19
Fright Night

Fright Night

2011
×
Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
Edit this entry  
17
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
Edit this entry