Sort by

Joe has logged 40 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Two Mules for Sister Sara

Two Mules for Sister Sara

1970
×
★★★
Edit this entry  
26
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
Edit this entry  
25
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
Edit this entry  
23
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cruising

Cruising

1980
×
Edit this entry  
22
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
Edit this entry  
21
Pale Rider

Pale Rider

1985
×
Edit this entry  
20
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
Edit this entry  
20
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
Edit this entry  
19
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
Edit this entry  
18
They Called Him Bulldozer

They Called Him Bulldozer

1978
×
★★★½
Edit this entry  
18
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★½
Edit this entry  
15
The Birds

The Birds

1963
×
Edit this entry  
13
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
Edit this entry  
13
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
Edit this entry  
12
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
Edit this entry  
12
Mystic River

Mystic River

2003
×
Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
Buddy goes West

Buddy goes West

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
Edit this entry  
07
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Crime Busters

Crime Busters

1977
×
★★★★
Edit this entry  
03
Double Trouble

Double Trouble

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miami Supercops

Miami Supercops

1985
×
★★★
Edit this entry  
02
Trinity Is Still My Name

Trinity Is Still My Name

1971
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kenny

Kenny

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

1979
×
★★★
Edit this entry  
01
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
Edit this entry