• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • I Love You, I Hate You

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Four Roads

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★

  • Burrow

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Secret Garden

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Ratty

    ★★★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Loop

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Last Christmas

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Vigil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½