Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Week Away

A Week Away

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Stop

The Last Stop

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hosts

Hosts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crawlers

Crawlers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry