• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★★

  • Free Guy

  • Vivo

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

    ★★½

  • Sol Levante

    ★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Devs

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★