Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Silver Jew

Silver Jew

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Pavement: Slow Century

Pavement: Slow Century

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Neil Young - Rust Never Sleeps

Neil Young - Rust Never Sleeps

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Žižek!

Žižek!

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
1900

1900

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The China Odyssey: Empire of the Sun

The China Odyssey: Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Comic Book Confidential

Comic Book Confidential

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry