Joey has logged 160 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Steve Hofstetter: Secret Optimist

Steve Hofstetter: Secret Optimist

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
FM

FM

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Macbeth

Macbeth

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Merry Liddle Christmas

Merry Liddle Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
Edit this entry  
07
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry