• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Alice

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Master

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Bones

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • We Need to Do Something

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Seance

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★