RSS feed for Joey

Joey has logged 148 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Criminal

Criminal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
David Brent: Life on the Road

David Brent: Life on the Road

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Asperger's Are Us

Asperger's Are Us

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Urban Cowboy

Urban Cowboy

1980
×
Read the review Edit this entry  
05
West Coast

West Coast

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Roomies

Bad Roomies

2015
×
★½
Edit this entry  
27
God's Pocket

God's Pocket

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★½
Edit this entry  
28
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Special Correspondents

Special Correspondents

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Wrath

I Am Wrath

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Pandemic

Pandemic

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Point Break

Point Break

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Grimsby

Grimsby

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Risen

Risen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry