RSS feed for Joey

Joey has logged 73 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Nighter

All Nighter

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Win It All

Win It All

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Gold

Gold

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wolves

Wolves

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vengeance: A Love Story

Vengeance: A Love Story

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
xXx: State of the Union

xXx: State of the Union

2005
×
★½
Edit this entry  
05
xXx

xXx

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Man Down

Man Down

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Youth in Oregon

Youth in Oregon

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Crash

The Crash

2017
×
Edit this entry  
20
In Dubious Battle

In Dubious Battle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wheeler

Wheeler

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry