RSS feed for Josephine

Josephine has rated 64 crime films.

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Spy Game

    ★★

  • Mean Streets

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★

  • Game Night

    ★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • The Untouchables

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • The Drop

    ★★★½