RSS feed for Josephine

Josephine has rated 15 war films.

  • The King

    ★★½

  • The Pianist

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Flags of Our Fathers

    ★★

  • 300

    ★★★★★

  • Letters from Iwo Jima

    ★★★

  • Waltz with Bashir

    ★★★★

  • Tropic Thunder

    ½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • War Horse

    ★★

  • The Monuments Men

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • War Machine

    ★★

  • A Very Long Engagement

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★