Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Edit this entry  
02
Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

2021
×
Edit this entry  
31
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
07
Jim Jefferies: This Is Me Now

Jim Jefferies: This Is Me Now

2018
×
Edit this entry  
05
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
Edit this entry  
05
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
Edit this entry  
03
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★½
Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
Edit this entry  
17
Ryan Hamilton: Happy Face

Ryan Hamilton: Happy Face

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
Edit this entry  
14
Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Edit this entry  
04
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Ava

Ava

2020
×
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry