• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Janet Roth: Extremely Analytical

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Cop Secret

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

  • The Queen of Basketball

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Audible

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½