• Suspiria

    ★★★½

  • Woman at War

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Founding of an Army

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Pride

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • 12 Years a Slave

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Skyfall

  • Chakravyuh

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

  • The Avengers

    ★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Beginning of the Great Revival

    ★★★★★

  • Drive

  • Thor

    ★★★

  • Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

    ★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★½

  • Inception

  • Iron Man 2

    ★★½

  • The Founding of a Republic

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Ponyo

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★½

  • Iron Man

    ★★★

  • No Country for Old Men

  • Batman Begins

    ★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • House of Flying Daggers

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Hero

    ★★★★½

  • Old Men in New Cars: In China They Eat Dogs II

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Memento

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★★

  • In China They Eat Dogs

    ★★★★

  • Fight Club

  • Ghost Dog: The Way of the Samurai

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★