• Crimes of the Future

    ★★★½

  • Final Cut

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • RRR

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Incredible But True

    ★★★

  • The Outfit

    ★★

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Embers

  • Red Notice

  • Antlers

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Raging Fire

  • Zeros and Ones

  • The Green Knight

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • Worlds

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★½

  • France

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Wake Me Up

  • Wrath of Man

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Dreams I Recall

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • My Scapegoat

  • Hourglass

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Gradations I-II

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Untitled

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Another Round

    ★★½

  • He110

  • Nomadland

  • The Boy and the Ball

  • august

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The Stunt Double

    ½

  • Black Is King