Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hustle

Hustle

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
RRR

RRR

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
Read the review Edit this entry  
16
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry