• Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Gray

    ★★★

  • The Ice Road

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Misfits

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Narrow

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Fourth Wall

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Bootstrapped

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • Pretend It's a City

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★½

  • What Lies Below

  • The Hand

  • Monster Hunter

    ★★½

  • The Holiday Movies that made us

    ★★★

  • Method to the Madness: The Making of Silent Madness

    ★★★

  • The Beastmaster Chronicles

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

  • You Will Never Be Back

    ★★★½

  • Spell

    ★★★

  • Come Play

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Eye Exam

    ★★★

  • Welcome to Sudden Death

    ★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Don't Peek

    ★★★★

  • Tenet

  • Class Action Park

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★½

  • The Old Guard

  • Hamilton

    ★★★½

  • Confessions of a Time Traveler: The Man from 3036

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★