Sort by

John has logged 44 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
½
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Death of a Nation

Death of a Nation

2018
×
½
Edit this entry  
14
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Skin

Skin

2018
×
½
Edit this entry  
12
God's Not Dead 2

God's Not Dead 2

2016
×
½
Edit this entry  
12
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
½
Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Wax

House of Wax

2005
×
Edit this entry  
05
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
05
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
½
Read prior review Edit this entry  
02
God's Not Dead: A Light in Darkness

God's Not Dead: A Light in Darkness

2018
×
½
Edit this entry  
01
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Edit this entry  
01
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
½
Edit this entry  
01
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read prior review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
½
Read prior review Edit this entry