• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • The Quarry

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★

  • Ordinary Love

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • The Traitor

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★

  • Frankie

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★½

  • Light from Light

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★