Sort by
  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Polar

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Like Father

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

    ★★★

  • My Generation

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Sicario

    ★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★

  • John Wick

    ★★★

  • Still Alice

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★★

  • Jack Reacher

    ★★★★

  • The Best Exotic Marigold Hotel

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Incendies

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

    ★★★

  • Slumdog Millionaire

  • Tropic Thunder

  • The Dark Knight

    ★★

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★

  • Amélie

    ★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • Criminal Lovers

  • The Thomas Crown Affair

    ★★