RSS feed for how's it hangin fellas

how's it hangin fellas has logged 238 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life in a Metro

Life in a Metro

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wicker Tree

The Wicker Tree

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Letters from Iwo Jima

Letters from Iwo Jima

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rififi

Rififi

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
K-19: The Widowmaker

K-19: The Widowmaker

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Haine

La Haine

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry