johnbentley has logged 32 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Boys

Wonder Boys

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hancock

Hancock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rum Diary

The Rum Diary

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry