• Indiana Jones 5

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Soul

    ★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

    ★★★★

  • Doom: Annihilation

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Float

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

  • Scary Stories

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Nun

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Howard

    ★★★★

  • Rampage

    ★★½