JohnBrhel has logged 25 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry