• Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★

  • Our Father

  • The Staircase

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • The Girl From Plainville

    ★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Benediction

    ★★

  • The Humans

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Lost Illusions

    ★★

  • Il Buco

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Mad God

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

  • Nitram

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★