Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★
Edit this entry  
28
Swamp Water

Swamp Water

1941
×
★★
Edit this entry  
27
Grip of the Strangler

Grip of the Strangler

1958
×
★★★
Edit this entry  
25
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★★
Edit this entry  
24
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Prime Suspect

Prime Suspect

1991
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Beggar's Opera

The Beggar's Opera

1953
×
★★
Edit this entry  
16
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Men in War

Men in War

1957
×
★★★
Edit this entry  
03
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Arrowsmith

Arrowsmith

1931
×
★★★
Edit this entry  
26
Down Three Dark Streets

Down Three Dark Streets

1954
×
★★
Edit this entry  
26
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Mad God

Mad God

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Victor and Victoria

Victor and Victoria

1933
×
★★★
Edit this entry  
19
Benediction

Benediction

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fire in the Mountains

Fire in the Mountains

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Men

Men

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Daughter of Shanghai

Daughter of Shanghai

1937
×
★★
Edit this entry  
16
Our Father

Our Father

2022
×
Edit this entry  
14
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★★★
Edit this entry  
12
King Solomon's Mines

King Solomon's Mines

1937
×
★★
Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Old San Francisco

Old San Francisco

1927
×
★★
Edit this entry  
08
The Girls

The Girls

1968
×
★★★
Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
The Devil Is Driving

The Devil Is Driving

1932
×
★★
Edit this entry  
02
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Snows of Kilimanjaro

The Snows of Kilimanjaro

1952
×
★★
Edit this entry  
24
Evenings for Sale

Evenings for Sale

1932
×
★★★
Edit this entry  
24
7th Heaven

7th Heaven

1927
×
★★★★
Edit this entry  
24
Waterloo Bridge

Waterloo Bridge

1940
×
★★★★
Edit this entry