RSS feed for Toby

Toby has logged 24 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Long Dumb Road

The Long Dumb Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Badger's Promise

The Badger's Promise

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry