Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Johnny Stecchino

Johnny Stecchino

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Domain

The Domain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Um Casamento

Um Casamento

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bird Island

Bird Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Popeye

Popeye

1980
×
★★½
Edit this entry  
08
Zappa

Zappa

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
13
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Story of the Weeping Camel

The Story of the Weeping Camel

2003
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Alba

Alba

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry