• The Biggest Little Farm

    ★★★★

  • 3-Iron

    ★★★★

  • Johnny Stecchino

    ★★★★★

  • Nothing Left to Do but Cry

    ★★★★

  • The Domain

    ★★★½

  • Anima

    ★★★½

  • The Man Who Copied

    ★★★★

  • Um Casamento

    ★★★½

  • Bird Island

    ★★★★

  • Popeye

    ★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • Ugetsu

    ★★★½

  • The Salt of the Earth

    ★★★★

  • Be Natural: The Untold Story of Alice Guy-Blaché

    ★★★½

  • American Dharma

    ★★★★

  • Battleship Potemkin

    ★★★★

  • Barrio

    ★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★