Sort by

John has logged 30 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Odd Man Rush

Odd Man Rush

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arena

Arena

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Damnation

Resident Evil: Damnation

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Rule of 3

Rule of 3

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Are Here: A Come From Away Story

You Are Here: A Come From Away Story

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am All Girls

I Am All Girls

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spinster

Spinster

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Grey Fox

The Grey Fox

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mallrats

Mallrats

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Poseidon

Poseidon

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Virtuoso

The Virtuoso

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry