Adam has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Offside

Offside

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Relic

The Relic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Sound of Thunder

A Sound of Thunder

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Master Builder

A Master Builder

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry