Sort by
  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★½

  • Grabbers

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • X-Men: First Class

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★½

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Trick 'r Treat

    ★★★★½

  • Music and Lyrics

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Something's Gotta Give

    ★★★

  • Destino

    ★★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★

  • Legally Blonde

    ★★★½

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★★½

  • Bamboozled

    ★★★

  • X-Men

  • Notting Hill

    ★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★½

  • Pleasantville

    ★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★½

  • Scream 2

    ★★★½

  • Season's Greetings

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Romeo + Juliet

    ★★

  • The Birdcage

    ★★★★½

  • Clockers

    ★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • The Usual Suspects

    ★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★★

  • Four Weddings and a Funeral

    ★★★

  • Addams Family Values

    ★★★

  • Army of Darkness

    ★★★★

  • Porco Rosso

    ★★★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★½

  • Shadows and Fog

    ★★★

  • The People Under the Stairs

    ★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • Dirty Rotten Scoundrels

    ★★★½

  • Beetlejuice

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • The Untouchables

    ★★★½

  • Evil Dead II

    ★★★★★

  • From Beyond

    ★★★½

  • The Fly

    ★★★

  • Under the Cherry Moon

    ★★★

  • Re-Animator

    ★★★★

  • Day of the Dead

    ★★★½

  • The Return of the Living Dead

    ★★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Creepshow

    ★★★

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • Poltergeist

    ★★★★½

  • Evil Under the Sun

    ★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★½

  • Dressed to Kill

    ★★★

  • The Blues Brothers

  • The Shining

    ★★★★½

  • The Fog

    ★★★★

  • The First Great Train Robbery

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★