John has logged 12 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ping Pong

Ping Pong

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Edit this entry  
17
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stripes

Stripes

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Edit this entry